Saaremaa ralli võitsid Timmu Kõrge ja Erki Pints

Margus Murakas: Saaremaa rallit on alati mõnus sõita!

Reiko Lempu: Esiveolisega olnuks lihtsam sõita

Torn saavutas probleemide kiuste kodurallil klassivõidu

Sander Sepp tegi debüüdi sportlikul autorallil

Timmu Kõrgele kingiti 20-aastane rariteetne karikas

Ahude endise autoga sõitnud mehed said vendadest jagu

Saarlaste rõõmuks finišeeris tänavuse Saaremaa ralli võitjana saarlane Timmu Kõrge, kelle kaardilugejaks Erki Pints. Fordil sõitnud mehed võtsid klassivõidu ning kindlustasid endile meistritiitlid.

Üheteistkümendat korda Saaremaa rallil osalenud Timmu Kõrge kirjutas tänavu oma nime selle pikkade traditsioonidega võidusõidu ajalukku, mille enne teda on väheste saarlastena võitnud näiteks nimekad rallimehed Vello Õunpuu ja Ott Tänak. Koos Erki Pintsiga võistelnud Timmu Kõrge teenis välja kuus katsevõitu, jagades seda korra siiski ka Mitsubishi Lancer Evo kümnega võistelnud Aleksei Lukjanuki ja Aleksei Arnautoviga.

Kümnest kiiruskatsest koosnenud autoralli viimase katse eel olid külalisvõistlejad teisel positsioonil, edestades 3,5 sekundiga Võrumaa rallipaari Siim Plangi - Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer Evo 10). Klassikalise Kaugatuma kiiruskatse teise läbimise ehk ralli otsustava katse järel pidid venelased tunnistama eestlaste paremust. Üldarvestuse teise koha ja N4 klassi võidu teenisid seega välja Siim Plangi - Marek Sarapuu. Enne viimast katset absoluutarvestuse teist ja N4 klassi esikohta hoidnud Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov tegid viimasel katsel sõiduvea ning kukkusid mõlemas arvestuses koha võrra, kuid sellest hoolimata kindlustasid nad endile lisaks juba varem võidetud N4 meistritiitlile ka absoluutarvestuse meistritiitli. Ralli võitjatele kaotasid idanaabrid 18,8 sekundiga.

Absoluutarvestuse neljanda ja N4 klassi kolmanda kohaga lõpetasid tänavuse Saaremaa ralli Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 10).

Kuni 1,6-liitrise mootoriga esiveoliste autode klassis võtsid Silveston Saaremaa ralli klassivõidu Rainer Rohtmets - Rauno Rohtmets (Citroen C2 R2 Max), kes edestasid saarlasi Rasmus Uustulndi - Imre Kuuske (Ford Fiesta R2) 32 sekundiga. Klassi kolmandana lõpetas võistluse koos kaardilugeja Ken Järveojaga võistelnud 16-aastane Gustav Kruuda (Ford Fiesta R2). Nemad kaotasid klassivõitjatele üle poolteise minuti, kuid edestasid 2,1 sekundiga tänavusi 2WD 1600 klassi meistreid Sander Pärna ja James Morganit (Ford Fiesta R2).

Klassis 2WD 2000 lõpetasid võitjatena saarlased Ken Torn - Riivo Mesila (Honda Civic Type-R). Kolme sekka mahtusid selles arvestuses veel David Sultanjants - Siim Oja (Citroen DS3) ja Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R).

Klassi N3 võitjatena lõpetasid Silveston Saaremaa ralli Kaspar Kasari - Hannes Kuusmaa (Honda Civic Type-R) ja klassi A8 võidu viisid koju idanaabrid Vadim Kuznetsov- Roman Kapustin (Subaru Impreza).

E9 klassis saavutasid esikoha soomlased Tomi Rönnemaa - Tero Rönnemaa (Toyota Corolla 1600 GT), E10 klassis saarlased Lembit Soe - Ahto Pihlas (Toyota Starlet), E11 klassis võtsid Einar Laipaik - Siimo Suvemaa (BMW M3) ja E12 klassis edestasid kõiki konkurente Hendrik Kers - Viljo Vider (Mitsubishi Lancer Evo 5). Veoautode arvestuses said konkurentidest jagu Taavi Niinemets - Marco Prems (GAZ 51A).

Eesti juunioride meistrivõistluste arvestuses võitsid Lääne- ja Kesk-Saaremaa kruusateedel sõidetud võistluse Rainer Rohtmets ja Rauno Rohtmets.

47. Silveston Saaremaa rallit alustas 147 võistluspaari, neist tulemuse sai kirja 87.